تفاوت بین عطر، ادو پرفوم، ادو توالت و ادو كلن در چیست؟

دسته بندی ها :
تفاوت بین عطر، ادو پرفوم، ادو توالت و ادو كلن در چیست؟

فرق این محصولات تنها در میزان غلظت عصاره روغنی سازنده بوهای مختلف است. بدیهی است هر قدر غلظت عصاره روغنی در یك بو بیشتر باشد، ماندگاری اش بیشتر خواهد بود.

غلیظ ترین عصاره، عطر یا perfume نام دارد با غلظتی بین 40-15% خالصترین و ماندگارترین بوهاست و در عین حال گرانترین نوع عطر است.

و بعد از آن به ترتیب، Eau de Perfume با غلظتی در حدود 15-7% رایج ترین نوع عطر است كه ماندگاری مناسبی دارد و به گرانی عطر هم نیست.
ادو توالت (Eau de Toilette) در حدود 6-1% غلظت داشته بوی ملایمی دارد كه ماندگاری زیادی هم ندارد و برای تمدید بوی آن باید چندین بار در طول روز از آن استفاده شود.

original CW - تفاوت بین عطر، ادو پرفوم، ادو توالت و ادو كلن در چیست؟

 

و آخر از همه ادوكلن (Eau de Cologne) است كه در واقع همان ادو توالت (Eau de Toilette) است، بویی ملایم دارد و ماندگاری اش نیز همان اندازه است.

در After Shave های مخصوص آقایان كمترین مقدار عصاره روغنی بكار می رود به همین دلیل دوام بویش از بقیه كم تر است.

منبع:ایران ناز

 

مطالب مرتبط از مجله رز:

 

محصولات منتخب از فروشگاه اینترنتی عطررز:

BVLGARI Blv pour Homme 1280x1280 - تفاوت بین عطر، ادو پرفوم، ادو توالت و ادو كلن در چیست؟81oGF9zXR3L. SY355  - تفاوت بین عطر، ادو پرفوم، ادو توالت و ادو كلن در چیست؟escada especially elixir 600x600 0 - تفاوت بین عطر، ادو پرفوم، ادو توالت و ادو كلن در چیست؟5c19396dad0a6b1e095b43b764848c3b - تفاوت بین عطر، ادو پرفوم، ادو توالت و ادو كلن در چیست؟

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها :

نظرات شما

ایران